VINKOVCI – U organizaciji KD Rusina Vinkovci, a pod pokroviteljstvom grada Vinkovaca i Savjeta za nacionalne manjine RH. u hotelu „Admiral“ u Vinkovcima obilježena je 25. obljetnica od osnutka i djelovanja KD Rusina Vinkovci. Uz pozdravne riječi predsjednice Melanije Pap i izaslanika gradonačelnika grada Vinkovaca Zlatka Dovhanja prikazan je dokumentarni film o radu i djelovanju toga društva. U kratkom programu nastupili su Danijela Konjarević i David Konjarević sa dvije dječje pjesme koje su naučili u Ljetnoj školi u Orahovici uz pratnju na harmonici Anastazije Konjarević. Ana Papandriš Harhaj pročitala je prigodne autorske pjesme iz svoje zbirke. Na kraju je ispred Saveza Rusina Republike Hrvatske Zvonko Kostelnik tajnik Saveza i član Savjeta za nacionalne manjine dodijelio priznanje u progodi 50. obljetnice Saveza Rusina Republike Hrvatske, KD Rusina Vinkovci za osobit doprinos i suradnju u promicanju i afirmiranju kulture i stvaralaštva Rusina u Republici Hrvatskoj. Obljetnicu uveličali i gosti; Predstavnica Rusinske nacionalne manjine Osječko- baranjske županije Ahnetka Balatinac, predsjednik MO Lenije Dalibor Šandrak, urednica informiranja i i izdavaštva Saveza Rusina Republike Hrvatske Vera Pavlović, predsjednici KUD-a iz Petrovaca Željko Kostelnik, Vukovara Vlado Rusin, Osijeka Tatijana Mikloš, Rajevog Sela Zvonko Hrubenja i zamjenica KUD-a iz Mikluševaca Lesja Mudri kao i ostali gosti iz Vinkovaca i drugih mjesta.