ZAGREB - Pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske, Savez Rusina Republike Hrvatske, predstavnik rusinske nacionalne manjine grada Zagreba Mihajlo Timko i KPD «Rusinka i Rusin» iz Zagreba., organizirali su 11. 12. 2021. god. sa početkom u 16. 00 sati, 7. Kulturnu manifestaciju Rusina Republike Hrvatske «Božić u Zagrebu « u Velikoj dvorani Poslovnog kompleksa „Chromos“ Ulica grada Vukovara 271. U sklopu manifestacije obilježili su: 50. obljetnicu časopisa Nova dumka i 50. obljetnicu dječjeg časopisa Vjenčić. Poslije pozdravnih riječi Zvonka Kostelnika člana Savjeta za nacionalne manjine RH u ime predsjednika Aleksandra Tolnauera i Predsjednice Saveza Rusina RH. Dubrabvke Rašljanin, goste i sudionike pozdravio je i predsjednik KPD - a «Rusinka i Rusin» Jakim Puškaš i predstavnik rusinske nacionalne manjine grada Zagreba Mihajlo Timko. U svečanom programu sudjelovali su ansambli Saveza Rusina Republike Hrvatske KD Rusina i Ukrajinaca „Rušnjak" Rijeka, KD Rusina Cvelferije Rajevo Selo, KUD „Osif Kostelnik" Vukovar, KUD „Joakim Hardi" Petrovci sa muškom pjevačkom skupinom i mlađom miješanom skupinom, KUD Rusina Osijek i KUD „Joakim Govlja Mikluševci. Poslije programa organizirana je zajednička večera, a poslije večere sudionici su posjetili i „Advent“ u centru Zagreba.