PETROVCI - U organizaciji Grkokatoličke župe Petrovci i KUD Joakim Hardi Petrovci i suorganizatora Mjesnog odbora Petrovci organizirali su „Božićni program na dar Petrovčanima“ u Društvenom domu „Sokolana“ 25. 12. 2018 sa početkom u 19. 00 sati. U programu su sudjelovali: Muška pjevačka skupina KUD –a Joakim Hardi Petrovci, učenici PŠ Petrovci, Društvo Rusnak Petrovci, KUD Joakim Govlja MIkluševci i muška galicijanska pjevačka skupina iz Petrovca. Čestitku za Božić i Novu 2019. godinu poslao je i Načelnik Općine Bogdanovci Marko Barun, a pročitao ju je velečasni Vladimir Sedlak. Na kraju programa u ime Saveza Rusina RH. i njegovog predsjednika Dubravke Rašljanin, tajnik Saveza i član Savjeta za nacionalne manjine RH. Zvonko Kostelnik uručio je priznanje Grko – katpličkoj župi „Pokrova presvete Bogorodice u Petrovcima velečasnom Vladimiru Sedlaku u prigodi 50. obljetnice Saveza Rusina RH. za osobit doprinos i suradnju u promicanju i afirmiranju kulture i stvaralaštva Rusina u Republici Hrvatskoj. Poslije otpjevane pjesme „Mnogaja ljeta“ koju su uz sudionike pjevali i gosti priredbe svi su se družili uz čašicu kuhanog vina, čaja i slatkiše koje su pripremile petrovačke žene.