OSIJEK – Pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske i Saveza Rusina Republike Hrvatske, KUD Rusina Osijek organizirali su 17. Susrete zborova i pjevačkih skupina Rusina Republike Hrvatske „Dravski valovi“ 2021. Manifestacija se održala u subotu 18. 12. 2021 sa početkom u 16. 00 sati u Osnovnoj školi Antuna Mihanovića . Poslije pozdravnih riječi predsjednika Ognjena Zdravkovića koji je pozdravio sve prisutne goste i među njima uzvanike i to: Zvonka Kostelnika člana Savjeta za nacionalne manjine, Dubravku Rašljanin predsjednicu Saveza Rusina Republike Hrvatske, Ahnetku Balatinac predstavnicu rusinske nacionalne manjine Osječko -baranjske županije. Članice Saveza Rusina RH. iz Osijeka, Vukovara i Petrovaca, su se predstavili sa svojim programom a među njima i društvo Rusnak iz Petrovaca. Uz prigodan domjenak nastavilo se družiti i pjevati u bistrou „Mnako“ .