RAJEVO SELO – U organizaciji Saveza Rusina Republike Hrvatske i KD Rusina Cvelferije Rajevo Selo, a pod pokroviteljstvom Općine Drenovci, MO Rajevo Selo i Saveza Rusina RH. 12. 11. 2017. godine  u novo otvorenom  Domu Kulture organizirali su 2. manifestaciju kulture Rusina Rajevo Selo u prigodi 240. Obljetnice Križevačke Eparhije i 106. obljetnice grko-katoličke crkve Sv. Jozafata u Rajevom Selu. Sve prisutne pozdravio je predsjednik KD Rusina Cvelferije Zvonko Hrubenja, a manifestaciju je otvorila  predsjednica Saveza Rusina Republike Hrvatske Dubravka Rašljanin. Manifestacijiu su nazočili i Zvonko Kostečlnik član Savjeta za nacionalne manjine RH. i predstavnica Rusinske nacionalne manjine Osiječkoi baranjske županije Ahnetka Balatinac.