OSIJEK – Pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske i Saveza Rusina Republike Hrvatske, KUD Rusina Osijek organizirali su 14. Susrete zborova i pjevačkih skupina Rusina Republike Hrvatske „Dravski valovi“ 2018. Manifestacija se održala u subotu 01. 12. 2018 sa početkom u 17. 00 sati u Prosvjetno-kulturnom centru Mađara u RH. Drinska ulica 12a. Pjesmom "Moj Osijek" koju je otpjevalo domaće KUD Rusina Osijek počela je 14. manifestacija zborova i pjevačkih skupina Rusina Republike Hrvatske „Dravski valovi“ 2018. Poslije pozdravnih riječi predsjednica Tanja Mikloš osvrnula se na rad društva koje ove godine obilježava 35. godina svoga postojanja i djelovanja. Pozdravila je sve prisutne goste i među njima uzvanike i to: izaslanicu Vlatku Kalafatić višu savjetnicu odsjeka za rad gradskog vijeća i gradonačelnika Ivana Vrkića, Zvonka Kostelnika člana Savjeta za nacionalne manjine, Dubravku Rašljanin predsjednicu Saveza Rusina Republike Hrvatske, Ahnetku Balatinac predstavnicu rusinske nacionalne manjine Osječko -baranjske županije, predstavnike vjerskog života velečasnih Vladimira Sedlaka, Ljubomira Sturka i Olega Zakaljuka kao i predstavnice Ukrajinske zajednice RH i društva "Lesja Ukrajinaka" iz Osijeka, predstavnike makedonaca i slovaka. Članica Saveza Rusina RH. iz Osijeka. Vinkovaca, Vukovara, Petrovaca, Mikluševaca i Rijeke predstavile su se sa svojim programom a među njima i društvo Rusnak iz Petrovaca i Matica Slovačka iz Osijeka. Na kraju manifestacije predsjednica Dubravka iskoristila je prigodu dodijelivši priznanja u prigodi 50. obljetnice Saveza Rusina RH. za osobit doprinos i suradnju u promicanju i afirmiranju kulture i stvaralaštva Rusina u Republici Hrvatskoj, Ahnetki Balatinac predstavnici rusinske nacionalne manjine Osječko -baranjske županije, Vijeću rusinske nacionalne manjine Grada Vukovara, Vijeću rusinske nacionalne manjine Općine Bogdanovci - Petrovci, Vijeću rusinske nacionalne manjine Općine Tompojevci – Mikluševci kao i KUD-ma „Joakim Hardi Petrovci, Joakim Govlja Mikluševci, KUD Rusina Osijek i Društvo Rusina i Ukrajinaca „Kaljina Rijeka“. Uz prigodan domjenak nastavilo se družiti i pjevati.