ZAGREB - Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske organizirao je u suradnji s tijelima državne uprave, Uredima Vlade RH te javnim institucijama – davateljima financijskih potpora – 9. i 10. ožujka 2017. godine u Velikoj dvorani Ministarstva znanosti i obrazovanja Info dane o natječajima za financiranje projekata i programa organizacija civilnog društva iz sredstava državnog proračuna i fondova EU za 2017. godinu. Svim prisutnim sudionicima predstavnicima udruga među kojima je sudjelovao i Savez Rusina Republike Hrvatske kojeg je predstavljao Zvonko Kostelnik animator kulture i tajnik Saveza predstavljeni su natječaji koje će ministarstva, Vladini uredi i druge javne institucije raspisivati u 2017. godini za financiranje projekata i programa udruga.