VUKOVAR - Savez Rusina RH Vukovar i Gradska knjižnica Vukovar povodom obilježavanja Međunarodnog dana materinskog jezika organizirala je 22.02. 2023. u 18,00 sati u odjelu za mlade „Spajalica“- Trg Republike Hrvatske 4/1- Predstavljanje "Rusinskog jezika u okviru europskih mikro jezika" u prigodi 55. obljetnice Saveza Rusina RH. 50. obljetnice „Petrovačkog zvona“- centralne kulturne manifestacije Rusina u RH i 45. obljetnice Etnografske zbirke Rusina U programu su sudjelovali muška pjevačka skupina KUD -a Joakim Hardi iz Petrovaca a prezentatori su bili Dubravka Rašljanin predsjednica Saveza Rusina RH, Vera Pavlović urednica informiranja i izdavaštva Saveza i Zvonko Kostelnik animator kulture i tajnik Saveza.