Osijek - U organizaciji KUD Rusina Osijek i Saveza Rusina Republike Hrvatske, u Osijeku,18. listopada 2019. godine, održana je promocija zbirke poezije "Gombulja" Ahnetke Kostelnik Balatinac. Zbirku je predstavila glavna i odgovorna urednica informiranja i izdavaštva Saveza Rusina RH, Vera Pavlović, promociju je vodila Dubravka Rašljanin, koja je ujedno i predsjednica Saveza Rusina Republike Hrvatske, stihove su čitali: Vladimir Edelinski, Dubravka Rašljanin, Helena Šoban, Vera Pavlović te Ahnetka Balatinac. Pjesmom su promociju uveličali ženska pjevačka skupina KUD-a "Joakim Govlja" iz Mikluševaca te KUD Rusina Osijek. Oko 40 osoba koje su pratile promociju a došli su iz Vinkovaca, Vukovara i Mikluševaca, kao i iz Osijeka, imalo je prigodu upoznati pjesnikinju i družiti se uz stihove i pjesmu u ugodnoj atmosferi, u prostorijama KUD Rusina Osijek, Frankopanska 53. promocimji je prisustvovao i član Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske Zvonko Kostelnik.