VUKOVAR - Pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine RH. i Grada Vukovara u restoranu „Nada“ održana je Svečana sjednica u prigodi 50. obljetnice osnutka i djelovanja KUD-va „Osif Kostelnik“ Vukovar. U nazočnosti pedesetak članova i njihovih gostiju uz prigodni referat o radu i osnivanju društva i kratkim kulturnim programom obilježena je obljetnica na kojoj su prisustvovali predstavnici naših udruga članice Saveza Rusina Republike Hrvatske, predsjednica Saveza Rusina Republike Hrvatske Vukovar Dubravka Rašljanin koja je uručila zahvalnicu za osobit doprinos u promicanju i afirmiranju kulture i stvaralaštva Rusina u Republici Hrvatskoj, Davorka Krajnović Naletilić viša stručna suradnica za turizam pozdravila je sve prisutne u ime gradonačelnika Ivana Penave i u svoje ime čestitala na ostvarenim rezultatima u radu i djelovanju na tako velikoj i značajnoj obljetnici, predstavnica Rusinske nacionalne manjine Osječko –baranjske županije Ahnetka Balatinac.