PETROVCI - Savez Rusina Republike Hrvatske Vukovar, KUD Joakim Hardi Petrovci i Vijeće rusinske nacionalne manjine Općine Bogdanovci u petak 31. 01. 2020 sa početkom u 19. 00 sati organizirali su 15 "Noć muzeja" 2020. Tema ovogodišnje manifestacije bile su Velike obljetnice hrvatskih muzeja i obljetnice značajne za rusinsku nacionalnu manjinu:

• 200. godina postojanja i rada Arheološkog muzeja Split, osnovanog 1820. godine
  • 140 godina Muzeja za umjetnost i obrt u Zagrebu, osnovanog 1880.godine.
  • 70. obljetnica KUD-a Joakim Hardi Petrovci
  • 90. obljetnica od rođenja Vladimira Kostelnika
  • 90. obljetnica od rođenja Silvestera Erdeljija

Manifestacija je počela nastupom muške pjevačke skupine KUD Joakim Hardi iz Petrovaca uz glazbenu pratnju na harmonici Janka Čordaša. Nakon predstavljanja zbora sve goste i domaćine pozdravila je predsjednica Saveza Rusina Republike Hrvatske i naglasila da je iznimno važna ovakva manifestacije da bi se mladima prezentirala etno baština naših djedova i baka. O Silvesteru Erdeljiju o njegovom radu o osnivanju Etnografske zbirke upoznao nas je Vladimir Dudaš, a o obljetnici Vladimira Kostelnika sve prisutne upoznao je o. Vladimir Sedlak. Zvonko Kostelnik je prisutnima predočio i obljetnicu KUD Joakim Hardi od samoga početka pa sve do danas. Manifestacija je bila popraćena sa kuhanim vinom, čajem, slanim kokicama, krafnama za koje su se pobrinule žene Ružica Hardi i Ivana Sedlak i beljuši koje je pripremila Željka Holik. pored sedemdesetak gostiju manifestaciju su nazoćili i predsjednik Vijeća Rusinske nacionalne manjine VSŽ Joakim Erdelji, predstavnica rusinske nacionalne manjine OBŽ Ahnetka Balatinac i predsjednik MO Pertrovci Mirko Hardi i članovi KUD Osif Kostelnik iz Vukovara.