VUKOVAR – U organizaciji Saveza Rusina Republike Hrvatske i Vijeća rusinske nacionalne manjine Vukovarsko – srijemske županije, pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske i Gradske knjižnice Vukovar u prigodi Mjeseca hrvatske knjige 2019 organizirali su 19. listopada 2019. 1. Sajam knjiga i nakladništva nacionalnih manjina Vukovarsko - srijemske županije u prostorijama Gradske knjižnice Vukovar, Trg Republike Hrvatske 1. U programu su sudjelovali : Vijeće mađarske nacionalne manjine, Vijeće slovačke nacionalna manjine, Vijeće srpske nacionalne manjine, Vijeće rusinske nacionalne manjine, i Predstavnik njemčke nacionalne manjine.

Sve prisutne je pozdravila predsjednica Saveza Rusina Republike Hrvatske Dubravka Rašljanin i predsjednik Vijeća Rusinske nacionalne manjine Vukovarsko srijemske županije Joakim Erdelji. Manifestaciju je otvorila ravnateljica Gradske knjižnice Vukovar Jelena Miškić dipl. knjižničar. Manifestaciju je ispred Grada Vukovara nazočio i Siniša Mitrović i član Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske Zvonko Kostelnik.