VUKOVAR - Savez Rusina Republike Hrvatske i KUD-vo Osif Kostelnik održali su kulturni program Dana Saveza Rusina Republike Hrvatske i KUD-a Osif Kostelnik povodom Međunarodnog dana materinskog jezika 25. 02. 2018 u Vukovaru Vijeća Europe 93, sa početkom u 15. 00 sati. Predsjednica Dubravka Rašljanin pozdravila je sve prisutne i osvrnula se na 50. Obljetnicu Saveza od samoga početka pa sve do danas naglasivši da i društvo Osif Kostelnik iz Vukovara obilježava svoju 50. Obljetnicu a tu je i Etnografska zbirka Rusina koja obilježava 40. Obljetnicu svog postojanja. Ne smijemo zaboraviti da i naše članice KUD Rusina Osijek ove godine obilježava 35. godina svoga djelovanje i KD Rusina Vinkovci obilježava 25. obljetnicu svog osnutka U programu su sudjelovali Zvonko Kostelnik koji je svim prisutnima i gostima predstavio presjek djelovanja Saveza od njegovog osnivanja pa do današnjih dana, Vera Pavlović je predstavila je knjige koje je Savez izdao, Manuela Dudaš je pojasnila prisutnima koliko se jezika izučava i koliko nestaju i bitnost rusinskog jezika za njegovo opstojanje, Ljubica Harhaj predstavila je knjigu „Moj otac O. Kostelnik“ a svečanosti su se pridružili KD Rusina iz Vinkovaca i domaće KUD Osif Kostelnik Vukovar.