DARDA – SKD Prosvjeta Zagreb pododbor Darda organiziralo je 23. lipnja 2018. godine 12. Međunarodnu smotru folklora nacionalnih manjina „Darda 2018“, a održava se u okviru dana Općine Darda pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine RH, Ministarstvo kulture, Osječko – baranjske županije i Općine Darda. Pored 11 društava Rusinsku nacionalnu manjinu predstavilo je je KUD Joakim Hardi iz Petrovaca sa rusinskim narodnim plesovima „Tancovala bi ja tanjec ta za tancom“

Sudionici programa 12. smotre folklora: UKPD "Ukrajina" iz sSavonskog Broda, Češka beseda Međurić iz Međurića, KUD "Joakim Hardi" iz Petrovaca, KUD "Čardaš" iz Suze, MKD "Braća Miladinovci" iz Osjeka, MKUD Darda iz Darde, SKD "Prosvjeta" Pododbor Ostrovo, SKPD "Ljudevit Štur" Ilok, BKUD "Ljiljan" iz Drenovaca, KUD "Branko Radičević" iz Darde i HKUD "Vladimir Nazor" iz / Sombora