PETROVCI - U prostorijama Općinske Vijećnice održana je 10. 12. 2017. redovna Izborna Skupština KUD – a Joakim Hardi Petrovci. Skupštinu je otvorio i pozdravio sve članove i goste predsjednik KUD-a Željko Kostelnik i predložio

DNEVNI RED

1. Izbor radnog predsjedništva:

-zapisničara

-verifikacione kornisije

- 2 ovjerovitelja zapisnika

1. Izvješće o radu društva za proteklo razdoblje
  2. Plan i program rada društva i financijski plan za 201 8. godinu
  3. Razno

Izvješće o radu društva podnio je Predsjednik društva Željko Kostelnik koji je naglasio da je društvo imalo sa svim sekcijama preko 40 nastupa nastupa u zemlji i inozemstvu. Ovakvi rezultati nisu se mogli ostvariti bez potpore Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske, Saveza Rusina Republike Hrvatske, Općine Bogdanovci, Vijeća rusinske nacionalne manjine Općine Bogdanovci, Mjesnog odbora i ostalih. Od gostiju koji su prisustvovali Skupštini nazočio je i član Savjeta za nacionalne manjine RH. Zvonko Kostelnik Nakon rasprave prihvaćena su izvješća i plan rada i financijski plan za 2018.. Predsjednik je pozvao sve prisutne na jedan mali koktel i neformalni razgovor.