ZAGREB - U organizaciji Saveza Rusina Republike Hrvatske, uz potporu Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske i Predstavnika rusinske nacionalne manjine Grada Zagreba Mihajla Timka 29. listopada 2022 godine održana je promocija knjiga izdanih u 2022 godini u restoranu Casablanca u Zagrebu. Glavna i odgovorna urednica izdavaštva Saveza Rusina RH. Vera Pavlović predstavila je sve knjige koje su izašle ove godine i to: Nekad bilo (Željko Harhaj), Vlakom u svemir (Ljubica Harhaj, Događanja i sjećanja (Tomislav Mišir), Nijeme iluzije (Vladimir Provči) i Nešto misli, nešto riječi (Jozafat Kolbas), a od autora sudjelovala je Ljubica Harhaj i sin Jozefata Kolbasa Silvestar koji su pozdravili sve prisutne i predstavili izdanja u nekoliko riječi.