PETROVCI - Savez Rusina RH. Vukovar, KUD J.Hardi Petrovci i Vijeće rusinske nacionalne manjine Općine Bogdanovci organizirali su  u petak 29.01.2016 "Noć muzeja". Upriličena je izložba izdanja časopisa Nova Dumka od prvog izdanja i sve do danas i fotografije izgradnje  Grko-katoličke crkve u Petrovcima i fotografije iz duhovnog života mještana. Prisutnima se obratila i pozdravila sve goste i sudionike predsjednica  Saveza Rusina RH, Dubravka Rašljanin naglasivši da je manifestacija posvećena 185. obljetnici doseljenja Rusina u Petrovce i Hrvatsku, 180. obljetnica župe  u Petrovcima i 45. obljetnica informiranja časopisa Nova Dumka. Sadašnja glavna i odgovorna urednica informiranja Vera Pavlović prisutnima je prezentirala važnost o očuvanju našeg identiteata putem časopisa Nove Dumke, a velečasni Vladimir Sedlak je prezentirao izložbu iz života i rada župe u Petovcima. Svećanosti su doprinijeli i članovi  muške pjevačke skupine KUD -a Joakim Hardi otpjevavši nekoliko rusinskih pjesama. Pored čaja kuhanog vina i kokica posjetitelji su se mogli poslužiti i sa našim slatkim i slanim delicijama.