PETROVCI - Savez Rusina Republike Hrvatske Vukovar, KUD Joakim Hardi Petrovci i Vijeće rusinske nacionalne manjine Općine Bogdanovci u petak 26. 01. 2018 sa početkom u 18. 00 sati organizirali su "Noć muzeja". U skladu s pozitivnom praksom i ostvarenim uspjesima, Noć muzeja 2018. koncipirana je kao dinamična manifestacija, a pod naslovom i olimpijskim geslom:

Muzeji i sport - brže, više, jače.. /citius, altius, fortius..

U toj prigodi predstvio se „NK Petrovci“ sa fotografijama od svog osnivanja pa sve do danas. Klub je u kratkim crtama predstavioTomislav Mudri predsjednik  i naglasio da bi se trebali angažirati mladi za što veći uspjeh kluba. Predstavili su se sa nekoliko rusinskih narodnih izvornih pjesama i članovi pjevačke skupine KUD-a Joakim Hardi iz Petrovaca. Manifestacija je posvećena 50. obljetnici od osnivanja Saveza Rusina Republike Hrvatske, 45. obljetnice manifestacije Rusina u RH „Petrovačko zvono“ i 40. obljetnica Etnofrafske zbirke u Ppetovcima. Manifestaciju je otvorila i pozdravila sve prisutne i goste predsjednica Saveza Rusina Republike Hrvatske Dubravka Rašljanin naglasivši da su ove obljetnice jako značajne za našu nacionalnu manjinu i podsjetila da i članice Saveza označavaju svoje obljetnice i to: 50. Obljetnicu od osnutka KUD Osif Kostelnik Vukovar, 30. obljetnicu KUD Rusina Osijek i 25. obljetnicu KD Rusina Vinkovci. U duhu sporta predsjednica Saveza Dubravka podijelila je svim prisutnima svjetleće loptice. Pored čaja kuhanog vina i kokica posjetitelji su mogli uživati u našim slatkim i slanim delicijama.