MIKLUŠEVCI - Danas 15.11.2015 pod pokroviteljstvom župana Vukovarsko -srijemske županije gosp. Bože Galića održana je 165. obljetnica doseljenja Rusina u Mikluševce i izdana je i fotomonografija autora Đure Ljikara "Pod srijemskim nebom" u izdanju Mjesnog odbora Mikluševci i Vijeća rusinske nacionalne manjine Općine Tompojevci. Upriličena je i i otvorena  izložba slika "Pod srijemskim nebom". Manifestaciju su nazočili župan Božo Galić, donačelnik Općine Tompojevci Zvonko Zvonarić, predsjednik Vijeća rusinske nacionalne mnjine Općine Tompojevci Miroslav Ljikar predsjednica Saveza Rusina RH. Dubravka Rašljanin, član Savjeta za nacionalne manjine RH. Zvonko Kostelnik, predstavnici Nacionalnog Savjeta Rusina iz Srbije i drugi predstavnici političkog i vjerskog života.