MIKLUŠEVCI - Kulturno-umjetničko društvo „Joakim Govlja“ Mikluševci održalo je XXXVII. kulturnu manifestaciju „Mikluševci 2022" koja se održala u petak i subotu, 02. i 03. rujna 2022. godine, u Mikluševcima, pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske, Općine Tompojevci i Saveza Rusian Republike Hrvatske . U petak, 2.rujna 2022. kulturna manifestacija "Mikluševci 2022" počela je sa izložbom umjetničkih slika Vladimira Provčija iz Matulja i izložbom drvoreza Eugena Sopke iz Petrovci, a u kulturno - umjetničkom programu pod nazivom „Tragom starih fotografija“ obilježena je 100 obljetnica kulturne djelatnosti Rusina u Mikluševcima. Poslije polaganja vijenca i paljenja svijeća nastavljen je kulturno umjetnički program pod nazivom „Pozdrav ravnici“ na kojem su sudjelovali folklorni ansambli članice Saveza Rusina Republike Hrvatske kao i ostali ansambli i gosti iz Ruskog Krstura. Manifestaciji su prisustvovali predsjednica Saveza Rusina RH. Dubravka Rašljanin, član Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske Zvonko Kostelnik, , predsjednik Vijeća nacionalne manjine Općine Bogdanovci Tomislav Keteleš, načelnik Općine Tompojevci Milan Grubači zamjenik Općinskog načelnika iz reda pripadnika rusinske nacionalne manjine Slavko Ždinjak.