ZAGREB - Pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske, Savez Rusina Republike Hrvatske i KPD «Rusinka i Rusin» iz Zagreba., organizirali 14. 12. 2019. god. sa početkom u 15. 30 sati, 5. Kulturnu manifestaciju Rusina Republike Hrvatske «Božić u Zagrebu « u Velikoj dvorani Poslovnog kompleksa „Chromos“ Ulica grada Vukovara 271.

U sklopu manifestacije obilježili su:

• 100. Obljetnicu kulturne djelatnosti u Petrovcima
  • 110. obljetnicu doseljenja Rusina u Rijeku
  • 15. obljetnicu KD „Rušnjak“ PGŽ

Poslije pozdravnih riječi predsjednice Saveza Rusina Republike Hrvatske Dubravke Rašljanin, sve prisutne je pozdravila i predsjednica KPD Rusinka i Rusin iz Zagreba Olenka Grišković i zaželjela puno uspjeha u radu kao i sretne blagdane i Novu 2019 godinu. Na kraju manifestacije predstavnik rusinske nacionalne manjine Grada Zagreba Mihajlo Timko uz pozdravne riječi čestitao je svim gostima i sudionicima Božić i Novu 2020. godinu.