VUKOVAR – Savez Rusina Republike Hrvatske i KUD „Osif Kostelnik“ Vukovar organizirali su 58. VEČER RUSINA GRADA VUKOVARA u subotu 27.01.2024. godine u Svečanoj Sali „Royal“ u Vukovaru ulica Vijeća Europe 143 sa početkom u 19.00 sati. Na samom početku sve prisutne pozdravio je predsjednik društva Mirko Dorokazi i svim posjetiteljima gostima i sudionicima zaželio je ugodnu večer da je što bolje provedu u plesu i pjesmi. Sve nazočne pozdravila je i predsjednica Saveza Rusina Republike Hrvatske Dubravka Rašljanin naglasivši kako je važno organizirati ovakva okupljanja da bi se ljudi što bolje upoznali i zabavili. Predstavnik Grada Vukovara Darko Dimić zaželio je sve najbolje organizatorima i dobru zabavu i da je grad uvijek spreman na suradnju i pomoć KUD a i ostalim udrugama. Manifestaciju je pozdravio i otvorio dožupan Franjo Orešković zahvalivši se na pozivu sve je prisutne pozdravio i zaželio da ovakva događanja traju što dulje. Nakon pozdaravnih riječi KUD Osif Kostelnik iz Vukovar predstavilo se sa dvijema rusinskim pjesmama i KUD Joakim Hardi iz Petrovaca sa Vjenčićem rusinskih narodnih plesova. Tijekom večeri zabavljao je orkestar „Picikato bend“ iz Ruskog Krstura.