PREŠOV – U muzeju Rusinske kulture u Prešovu  delegacija Saveza Rusina Republike Hrvatske u sastavu Vlado Rusin dopredsjednika Saveza, Zvonko Kostelnik tajnik i animator kulture, Vladimir Provči član predsjedništva Saveza i predsjednica Savez Dubravka Rašljanin predvodila je delegaciju i susrela se 13. studenog 2017. godine sa predstavnicima Rusinskog preporoda kojeg je predstavljao predsjednik Martin Karaš. Razgovaralo se o obostranoj suradnji na području izmjenjivanja informiranja i izdavaštva i suradnja kulturno umjetničkih društava i manifestacija koje organiziramo iz područja folklora, zborova, literature i dramske umjetnosti. Sutradan 14. listopada delegacija je posjetila i susrela se sa direktorom Poddukljanskog umjetničkog narodnog ansambla Prešov (PULS), da ansambl posjeti Republiku Hrvatsku i predstavi se hrvatsko javnosti u prigodi 50. obljetnice Saveza Rusina Republike Hrvatske, 50. obljetnice KUD-a Osif Kostelnik Vukovar, 40. Obljetnice Etnografske zbirke Saveza Rusina Republike Hrvatske, 35. obljetnice KUD Rusina Osijek, 25. Obljetnice KD Rusina Vinkovci i 45. obljetnicu centralne manifestacije Saveza Rusina Republike Hrvatske „Petrovačko zvono“ koje Savez obilježava u 2018. Godini.