VUKOVAR - SAVEZ RUSINA REPUBLIKE HRVATSKE I KUD "OSIF KOSTELNIK" VUKOVAR organizirali su LITERARNI SUSRET SA RUSINSKOM PJESNIKINJOM AHNETKOM KOSTELNIK BALATINAC. Predstavljene su njezina zbirka poezije „Kamen gora“ i slikovnica za djecu „Jižik Mižik“. U programu su nastupili i miješani zbor u pratnji orkestra KUD „Osif Kostelnik“. Literarni susret se održao u nedjelju, 29. studenoga 2015. godine u 15. 00 sati u prostorijama Saveza Rusina Republike Hrvatske, Vijeća Europe 93. Sve prisutne pozdravila je predsjednica Saveza Rusina Dubravka Rašljanin i zaželjela im je ugodne trenutke u prostorijama Saveza. Predsjednik KUD -a Osif Kostelnik Vlado Rusin poklonio jr pjesnikinji prigodan poklon.  Nakon službenog dijela programa nastavljeno je druženje sa pjesnikinjom i svima prisutnima.