ZAGREB - Predstavnik Rusinske nacionalne manjine Grada Zagreba i Savez Rusina Republike Hrvatske organizirali su 15.10.2016. godine u Velikoj dvorani Poslovnog kompleksa „Chromos“,   promociju knjige "Stradanje Rusina u Domovinskom ratu 1991/1992" autora Nikole Papa. Sve prisutne je pozdravio Predstavnik Rusinske nacionalne manjine Grada Zagreba mr.sc. Irinej Mudri naglasivši da mu je velika čast da je napokon izašla takva knjiga  i da je jako važno za buduće naraštaje. Predsjednica Saveza Rusina je napomenula da je knjiga dokument koji ne smije da se zaboravi  na sve poginule u Domovinskom ratu a ponajprije na pripadnike naše nacionalne manjine i da je iznimno ponosna na izdanje knjige i svih koji su uložili truda da bi knjiga izašla. Urednica knjige Vera Pavlović je dala kratak osvrt na knjigu i prepustila riječ recezentu Ivanu Grčiću. Tomislav Mišir je obrazložio temu knjige koliko je ona značajna za Rusine i koliko je osoba poginulo u Domovinskom ratu. Novinar Juraj Bičanić je pročitao po par rečenica o svakom poginulom, a autor Nikola Pap je obrazložio kako je knjiga nastala. Pokrovitelj promocije je Predstavnik Rusinske nacionalne manjine Grada Zagreba i Savjet za nacionalne manjine RH.