MIKLUŠEVCI -Kulturna  XXX. manifestacija "Mikluševci 2015" održana je 29. i 30. kolovoza u Mikluševcima.  Likovnu  izložbu  mladih autora –Kristijan Međeši  i Robert Erdelji otvorila je Ahnetka Balatinac i u kratkim crtama objasnila je o kakvoj je izložbi riječ. Navečer istoga dana održana je promocija knjige i interpretacija autorskih pjesama Julijana Bučka pod nazivom "Samo pjesma će dalje živjeti", u izvođenju sudionika iz Mikluševaca, Petrovaca, Vukovara u pratnji narodnog orkestra iz Ruskog Krstura. Nedjeljni program počeo je sa polaganjem vijenaca i svetom misom, a nakon toga je otvorena - Etno-zbirka. Manifestaciju pod nazivom "Pozdrav ravnici" pozdravio je predsjednik domačeg KUD, Slavko Ždinjak,  nakon njega pozdravnim rečima goste su pozdravili načelnik općine Tompojevci Tomislav Panenić, predsjednica Saveza Rusina RH. Dubravka Rašljanin i član Savjeza za nacionalne manjine RH Zvonko Kostelnik. U Programu su sudjelovali ansambli iz: Mikluševaca, Vukovara, Petrovaca, Osijeka, Vinkovaca, Vođinaca, Laslova i  Čakovaca.

Organizator je KUD Joakim Govlja Mikluševci, pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske i supokrovitelji Općina Tompojevci i Savez Rusina Republike Hrvatske