OSIJEK – Pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine Republike Hrvatske, KUD Rusina Osijek i Savez Rusina Republike Hrvatske organizirali su 13. Susrete zborova i pjevačkih skupina Rusina Republike Hrvatske „Dravski valovi“ 2017. Manifestacija se održavla u subotu 02. 12. 2017 sa početkom u 17. 00 sati u Prosvjetno-kulturnom centaru Mađara u RH. Manifestaciju su nazočili predsjednica Saveza Rusina Republike Hrvatske i član Savjeta za nacionalne manjine RH. Zvonko Kostelnik, predstavnica rusinske nacionalne manjine Osiječko - baranjske županije Ahnetka Balatinac, velečasni Vladimir Sedlak iz Petrovaca i  Ljubomir Sturko iz Osijeka. Pored članica Saveza Rusina RH. iz Petrovaca, Vinkovaca, Vukovara, Mikluševaca i Osijeka nastupili su i gosti Društvo Rusnak iz Petrovaca i Makedonsko Kulturno Društvo „Braća Miladinovci“ – Osijek.