VINKOVCI -  U Gradskoj knjižnici i čitaonici  u Vinkovcima  18.02.2016. godine  predstavljena je knjiga “Stradanje Rusina u Domovinskom ratu 1991. /1992. ” autora Nikole Papa iz Vinkovaca. Moderator je bila Melanija Pap a kroz knjigu  je vodio dr.Tomislav Mišir. Recezent Ivica Grčić upoznao je prisutne o borbama koje su se vodile a, Juraj Bičanić je čitao imena poginulih rusinskih branitelja. Autor Nikola Pap je zahvalio svima na suradnji, a glavna urednica Vera Pavlović je naglasila važnost takve knjige i sve sudionike koji su sudjelovali u njenom izdanju. Knjiga je izdana u nakladi Saveza Rusina Vukovar.  Predstavljanju knjige nazočni su bili predsjednica Saveza Rusina Republike Hrvatske Dubravka Rašljanin, član Savjeta za nacionalne manjine RH. Zvonko Kostelnik i  predsjednik Vijeća rusinske nacionalne manjine Vukovarsko-srijemske županije Boris Bučko.