PETROVCI - Savez Rusina Republike Hrvatske Vukovar, KUD Joakim Hardi Petrovci i Vijeće rusinske nacionalne manjine Općine Bogdanovci  u petak 27. 01. 2017 sa početkom u 18. 00 sati organizirali su  "Noć muzeja". Glazba kao tema Noći muzeja postavljena je s ciljem prezentiranja i popularizacije glazbene baštine i njene muzealizacije. U toj prigodi predstvio  se Janko Čordaš iz Petrovaca i članovi pjevačke skupine KUD-a Joakim Hardi iz Petrovaca. Manifestacija je posvećena 90. obljetnici od rođenja učiteljice i kulturne radnice Vire Hudak, 240. obljetnice osnivanja Križevačke Eparhije, i 40. obljetnica od smrti dr. Fedora Laboša. Manifestaciju je otvorila i pozdravila sve prisutne  i goste predsjednica Saveza Rusina Republike Hrvatske Dubravka Rašljanin. Tomislav Rac je u kratkim crtama pročitao stvarlaštvo dr. Fedora Laboša koji je napiso  prvu povijest Rusina, a rad i stvaralaštvo Vere Beserminji Hudak je pročitao Vladimir Dudaš predsjednik Vijeća rusinske nacionalne manjine Općine Bogdanovci. Osnivanje 240. obljetnice Križevačke Eparhije predstavio je velečasni Vladimir Sedlak iz Petrovaca. Pored čaja kuhanog vina i kokica posjetitelji su mogli uživati u  našim slatkim i slanim delicijama.