OSIJEK - Pod pokroviteljstvom Savjeta za nacionalne manjine i Saveza Rusina Republike Hrvatske, KUD Rusina Osijek organizirao je u subotu, 7. prosinca 2019. godine s početkom u 17 sati u Prosvjetno kulturnom centru Mađara u RH, Drinska 12a-Osijek, 15. „DRAVSKE VALOVE“ -susrete zborova i pjevačkih skupina Rusina Republike Hrvatske

Rusini su na području Panonske nizine prisutni već više od 270 g. i ovo je manifestacija koju Rusini Osijeka već 15 godina daruju svom Gradu za njegov dan, a to je ujedno i dar svim građanima Osijeka koji vole izvorne pjesme na jezicima nacionalnih manjina.

Nakon službenog djela programa, uslijedit će domjenak i druženje tijekom kojeg će se slušati, pjevati, a vjerojatno i zaplesati uz rusinske pjesme.

Pozivamo Vas da svojom nazočnošću uveličate ovu manifestaciju i radujemo se Vašem dolasku.

S poštovanjem,

Organizacijski odbor!